Uroczystość wręczenia nagród w konkursie CASTRUM SYCHLIN

 wręczenie nagród w konkursie CASTRUM SYCHLINMiło nam poinformować, że w dniu 4 lutego 2014 Zarząd Stowarzyszenia w osobach: Urszula Weber-Król i Rozalia Kranc uczestniczyły w przemiłej uroczystości wręczenia nagród w konkursie CASTRUM SYCHLIN zorganizowanej przez Towarzystwo Miłośników Historii Żychlina. Połączona z wystawą prac pokonkursowych uczniów żychlińskich szkół zgromadziła liczne grono uczniów i ich rodziców, dyrektorów szkół oraz władze Żychlina, powiatu i oczywiście nas.

Nasze Stowarzyszenie nagrodziło nagrodą specjalną bardzo utalentowaną plastycznie uczennicę LO z Zespołu Szkół Nr 1 w Żychlinie Wiolettę Panfil, która pod kierunkiem opiekunki p. Agnieszki Wawrzyniak wykonała pracę zachwycającą rozmachem wyobraźni i kunsztu kolorystycznego. Uczennica otrzymała od naszego Stowarzyszenia wspaniałą książkę „Skarby Świata”.

Z przyjemnością wysłuchaliśmy arcyciekawych wiadomości o naszym mieście od czasów średniowiecza. Dowiedzieliśmy się, że już w 1331 roku rycerz Chwał z Żychlina walczył u boku króla Władysława Łokietka pod Płowcami. Na zakończenie uroczystość uświetniła niespodzianka … tort od burmistrza.

Naszym koleżankom i kolegom z Towarzystwa Miłośnikom Historii Żychlina dziękujemy za wspaniały pomysł i życzymy dalszych sukcesów na polu przybliżania nam przeszłości.

Zapraszamy do obejrzenia albumu z tej uroczystości.