I Wybory Miss Polski na wózku - wspomnienie

W ubiegłym roku członkini naszego Stowarzyszenia Iwona Warzywoda - wzięła udział w I Wyborach Miss Polski na wózku - konkursie organizowanym przez Fundację Jedyna Taka. Od 23 kwietnia do 23 maja mięliśmy okazję wspierać naszą Iwonkę w codziennym internetowym głosowaniu. Dziesięć spośród 72 kandydatek zakwalifikowało się do drugiego etapu, w tej dziesiątce znalazła się właśnie nasza Iwonka. Poniżej relacja i krótkie wspomnienia Naszej Miss.

Wydarzenia ubiegłego roku będę wspominała długo, nawet dziś z perspektywy czasu czuję, że to było wczoraj. Samo zgłoszenie do konkursu było spontaniczne i na pewno nic sobie nie obiecywałam wysyłając zgłoszenie. Głosowanie internetowe ruszyło 23 kwietnia i trwało do 23 maja. 23 maj to dzień moich imienin, nigdy nie pomyślałam że o północy dostanę taki prezent jakim było zakwalifikowanie się do drugiego etapu konkursu. Byłam szczęśliwa. Pierwsze spotkanie naszej dziesiątki odbyło się w Bydgoszczy, gdzie Fundacja Jedyna Taka zorganizowała dla nas warsztaty przygotowujące nas do Gali Finałowej. Spotkania z wizażystkami, fryzjerami, fotografami, choreografami miały na celu jak najlepsze przygotowanie nas do Gali Miss. W Bydgoszczy właśnie powstały zdjęcia do kalendarza na rok 2014. Był to intensywny tydzień, pełen nowych doświadczeń, nowych znajomości.

Wielkimi krokami zbliżał się dzień 4 sierpnia - Gala Finałowa Miss Polski na Wózku w Ciechocinku. Zgrupowanie miałyśmy w Ciechocinku w Pałacu Targon. Pomocą, dobrą radą służyła zarówno na warsztatach jak i w Ciechocinku ówczesna Miss Polski Kasia Krzeszowska - przesympatyczna dziewczyna. Ostatnie przymiarki, fryzury, makijaż i jesteśmy gotowe do wyjścia :) Na tzw. "Muszlę Koncertową" zajechałyśmy na motocyklach, wrażenie niesamowite kiedy wszyscy zgromadzeni biją Ci brawo, krzyczą, słyszę w oddali "Iwona ... Iwona ...", wiem że to moja rodzina, przyjaciele i znajomi. Przyjechali dla mnie .... łzy próbują cisnąć się do oczu, ale nie ..., mówię sobie nie .... przecież makijaż :). Na Gali nie zabrakło również grupy osób z naszego Stowarzyszenia "Blisko Dziecka". Wychodzenie na scenę w kolejnych sukniach nie było stresem, ponieważ wiedziałam że są na widowni ludzie mi bliscy. Wyniki głosowania, wręczenie kwiatów, przemówienie Pana Premiera, wszystko, to co wokół mnie się działo pamiętam jak by to było dziś i długo pozostanie w mojej pamięci. Wspominając te wydarzenia nazywam to wszystko "przygodą życia" i chyba mam rację, choć co można przewidzieć ....

Wydarzenia związane z konkursem uświadomiły mi, że warto być dobrym, uczynnym, pomocnym dla innych bo wtedy wraca to do Ciebie z podwojoną siła :). I to jest moje nowe motto.

Zapraszam do obejrzenia kilku moich zdjęć związanych z moim udziałem w konkursie oraz obejrzenia galerii z Gali Finałowej na stronie Fundacji Jedyna Taka.

Przyjazd Miss na motocyklach GoldWing of Poland
Ogłoszenie wyników I Wyborów Miss Polski na wózku

images/Album/Miss_Polski_na_wozkach/1024_zdjecie1.jpgimages/Album/Miss_Polski_na_wozkach/1024_zdjecie2.jpgimages/Album/Miss_Polski_na_wozkach/1024_zdjecie3.jpgimages/Album/Miss_Polski_na_wozkach/1024_zdjecie4.jpg

fot. Paweł Nałęcz, Sebastian Wolny