Spotkania historyczne Prezesa naszego stowarzyszenia z młodzieżą

W dniu 6 - 7 października 2014 w Żychlinie odbyły się spotkania młodzieży szkół średnich z Panią Prezes Urszulą Weber-Król, która przybliżyła młodzieży swoje odkrycia związane z pierwszym dowódcą Marynarki Polskiej. A oto jak opisuje to spotkanie opiekunka młodzieży Pani Małgorzata Urbańska.

"6 października 2014 roku członkowie koła historycznego (I LO i II a LO) obejrzeli w żychlińskim Domu Kultury wystawę poświęconą kapitanowi Władysławowi Nawrockiemu. Po wystawie oprowadzała pani Urszula Weber-Król. Pani Urszula opowiedziała bardzo bogatą historię swojej rodziny i jej powiązań z kapitanem. Młodzież mogła dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o historii rodziny Weberów oraz ich kontaktach z wieloma sławnymi ludźmi dwudziestolecia międzywojennego, np. Ignacym Mościckim i Eugeniuszem Kwiatkowskim, Aleksandrem Orłowskim i Antonim Troczewskim. Duże zainteresowanie wywołał również 160 letni album rodzinny pani Urszuli, który zawiera dużo interesujących zdjęć związanych z historią Żychlina i okolic.
Była to ciekawa lekcja historii."
Opiekun koła historycznego - Małgorzata Urbańska

images/Wiadomosci_zdjecia/2014/Spotkania_hist/1024_wystawa1.jpgimages/Wiadomosci_zdjecia/2014/Spotkania_hist/1024_wystawa2.jpg