Akcja Podziel się Posiłkiem

Jeszcze pamiętamy akcję „Podziel się posiłkiem” z października b.r. Następna zbiórka artykułów spożywczych odbyła się w dniach 28-29 listopada 2014 r. To już druga akcja w tym roku, także ciesząca się dużym zainteresowaniem. Na zdjęciu najmłodszy darczyńca Kacperek wrzuca do kosza spożywcze dary dla ubogich dzieci. Dziękujemy Kacperku za okazane wielkie serce i zaangażowanie. Fajny z Ciebie człowiek i z pewnością będziesz wielkim społecznikiem!

images/Wiadomosci_zdjecia/2014/Podziel_sie_posilkiem_2/1024_posilek6.jpg

Przypominamy, że organizatorem akcji Banku Żywności Oddział Łódź a lokalnie - od kilku lat jest nasze stowarzyszenie z koordynatorką kol. Barbarą Wojciechowską. Dwa razy w roku przy ścisłej współpracy z Zespołem Szkół Nr 1 im. A. Mickiewicza kwestują uczniowie z opiekunami, którymi są nauczyciele. Akcja „Podziel się posiłkiem” to najpopularniejsza forma pomocy niedożywionym dzieciom w kraju.

Poniżej żychlińskie wolontariuszki z nauczycielką Panią Mikołajczyk.

images/Wiadomosci_zdjecia/2014/Podziel_sie_posilkiem_2/1024_posilek4.jpg

Akcja odbyła się w sieci sklepów BIEDRONKI i TESKO w Żychlinie. To już szósty rok charytatywnej zbiórki, w której uczestniczy sklep BIEDRONKA, dla TESKO to dopiero druga akcja ale jakże owocna. Żychlińscy klienci obydwóch sklepów okazali się bardzo hojnymi ludźmi. Cieszą się z tego członkowie stowarzyszenia i wolontariusze – członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza z opiekunem Panią Ewą Dałek – koordynatorem całej akcji z ramienia żychlińskiej szkoły.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za zrozumienie, że wśród nas istnieje wiele rodzin z dziećmi potrzebujących pomocy i … za okazaną hojność.

Poniżej nasi wolontariusze oraz niektórzy z licznych darczyńców.

images/Wiadomosci_zdjecia/2014/Podziel_sie_posilkiem_2/1024_posilek1.jpgimages/Wiadomosci_zdjecia/2014/Podziel_sie_posilkiem_2/1024_posilek2.jpgimages/Wiadomosci_zdjecia/2014/Podziel_sie_posilkiem_2/1024_posilek3.jpgimages/Wiadomosci_zdjecia/2014/Podziel_sie_posilkiem_2/1024_posilek5.jpg

Dziękujemy. Tak trzymać!

Zdjęcia i tekst: Urszula Weber­-Król