Wigilia pełna niespodzianek

Dnia 6 grudnia 2014 r. odbyło się integracyjne wigilijne spotkanie dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, ich opiekunów oraz członków i wolontariuszy Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Blisko dziecka”. Jednocześnie stowarzyszenie uczciło dziesięciolecie swojego istnienia. Celem spotkania było kultywowanie tradycji oraz zapobieganie izolacji społecznej osób niepełnosprawnych.

W pięknie udekorowanych salach Domu „Pod Wierzbą” w Żychlinie, gdzie nie ma barier architektonicznych, wszyscy czuli się jak w domu. Uczestników spotkania przywitali kolędami soliści chóru szkolnego Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza ALLEGRO pod kierunkiem pani Agnieszki Wawrzyniak. Program oficjalny obejmował między innymi życzenia ks. proboszcza z Żychlina Wiesława Frelka, dzielenie się opłatkiem, wspólne zdjęcie, wspomnienia z wycieczki do Rzymu, wspólne śpiewanie kolęd i trzy niespodzianki związane z tradycją dnia wigilijnego. Na suto zastawionych stołach znalazły się pyszne potrawy polskiej kuchni.

Dla dzieci i młodzieży pląsy, zabawy i konkursy o tematyce zimowej i świątecznej zorganizowali i prowadzili rodzice Filipa Zwarycz. Ważny i wzruszający punkt programu stanowiło czytanie wypisanych na serduszkach marzeń dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Były wśród nich marzenia o zdrowiu, ale także te o locie w kosmos lub o własnym zwierzątku. Dużo radości sprawiło przybycie świętego Mikołaja z ogromnymi workami prezentów, które można było otrzymać po odgadnięciu zagadki i wykonaniu specjalnego zadania. Wspólnie spędzone godziny na długo pozostaną w pamięci wszystkich obecnych z Kutna, Żychlina i okolic.

images/Wiadomosci_zdjecia/2014/wigilia/1024_wigilia_1.jpgimages/Wiadomosci_zdjecia/2014/wigilia/1024_wigilia_2.jpgimages/Wiadomosci_zdjecia/2014/wigilia/1024_wigilia_3.jpgimages/Wiadomosci_zdjecia/2014/wigilia/1024_wigilia_4.jpgimages/Wiadomosci_zdjecia/2014/wigilia/1024_wigilia_5.jpgimages/Wiadomosci_zdjecia/2014/wigilia/1024_wigilia_6.jpgimages/Wiadomosci_zdjecia/2014/wigilia/1024_wigilia_7.jpgimages/Wiadomosci_zdjecia/2014/wigilia/1024_wigilia_8.jpgimages/Wiadomosci_zdjecia/2014/wigilia/1024_wigilia_9.jpg